Manyetik Kireç Önleyici    [RİVERMAG ANA BÖLGE BAYİ]

Endüstriyel tip diye adlandırdığımız cihazlarımızın güç kaynakları N52, gövdesi ve iç aksamı 304 kalite paslanmaz çelikten oluşmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olup, su ile çalışan tüm cihazlara ve tesisatlara uygulanabilir.

Boru çapı ¾” ‘ten başlayan endüstriyel cihazlarımızın , istenilen boru çapında üretimi mevcuttur. 3” ‘e kadar dişli olup, 4” ve sonrası flanşlı olarak üretilmektedir. İsteğe göre, dişli bağlantı da flanşlı bağlantıya çevrilenilir.

 

Cihazımız 5 yıl garantili olup, doğru sıcaklık ve basıçta, 10 yıl gibi uzun kullanım ömrüne sahiptir. Hiçbir şekilde bakım onarım gerektirmeyen cihazımızda elektrik ve kimyasal kullanımı da yoktur.

 

Konutlarda Kullanım

Rivermag manyetik kireç önleyiciyi, dairelerin ana su girişi olan , su saatinin çıkışına monte edebileceğiniz gibi; site veya apartmanın ana su hattına da monte edebilrsiniz. Ana girişe takılmış olan rivermag, evinizde bulunan çamaşır, bulaşık makinesi, kombi ( kullanım suyu hattı) , termosifon, varsa güneş enerjisi, duş sistemi , elektrikli su ısıtıcılar ve benzeri ev gereçlerini kirece karşı koruyarak, kullanım ömrünü uzatacaktır.

Manyetik kireç önleyiciyi, dairelerin ana su girişi olan , su saatinin çıkışına monte edebileceğiniz gibi; site veya apartmanın ana su hattına da monte edebilirsiniz. Ana girişe takılmış olan rivermag, evinizde bulunan çamaşır, bulaşık makinesi, kombi ( kullanım suyu hattı) , termosifon, varsa güneş enerjisi, duş sistemi , elektrikli su ısıtıcılar ve benzeri ev gereçlerini kirece karşı koruyarak, kullanım ömrünü uzatacaktır.

Boyler ve Eşanjörlerde Kullanımı

Bu sistemlerin çalışma prensibi 2 şekildedir. Devridaimli sistemde ısıtılan su , sürekli sirkülasyon içerisindedir. Su ısıtılır ve tesisata gönderilir. Kullanılmayan sıcak su , tekrar boylere dönüş yapar ve tekrar ısıtılarak gönderilir. Su azaldıkça , besleme hattından soğuk su takviye alır. Diğer sistemde devirdaim yoktur. Isıtılan su kullanıma gönderilir. Sürekli besleme suyu alır.

Bina ve tesisin ana su hattına takılan Rivermag devirdaimsiz sistemi koruyacaktır. Devirdaimli sistem içinse , sıcak su dönüş hattına veya çıkışına bir başka Rivermag uygulamak gerekmektedir.

Çamaşır – bulaşık makinelerinde kullanımı

Kireçli sularda, sabun ve deterjanın fazla köpürmediğini birçoğununz fark etmişsinizdir. Kireç ; deterjan, sabun ve yumuşatıcı gibi kimyasalların bir kısmının suda çözülmesini engellemektedir. Bunun nedeni; kirecin suyun yüzey gerilimini artırmasıdır. Çamaşır makinenizde çözünmeyen deterjan kalıntıları, çamaşırlarınıza yapışarak sertleşmesini sağlar.

Rivermag ‘dan geçen su 14.500-14.800 gauss’luk manyetik akıma maruz kalır ve yüzey gerilimi düşer. Böylece deterjan ve yumuşatıcının neredeyse tamammı suda çözülür hale gelir.Böylelikle kireç önleyici kimyasallardan %100 ‘e , deterjandan %50 ‘ye , yumuşatıcıdan %80’e kadar tasarruf sağlayabilirsiniz.

Musluğun ucuna çok basit şekilde monte edeceğiniz Rivermag, kirecin yapısını değiştirip, tutunma özelliğini kaybettiğinden; rezistans ve makine aksamına yapışmadan , kirli su ile beraber makinenizden atılacaktır. Böylelikle;makinenizi koruyup ömrünü uzatmaktan başka, enerjiden de tasarruf sağlayacaksınız. Unutmayın ki ; rezistans üzerinde oluşan kireç taşı, yalıtım görevi yapar ve suyun ısınmasını zorlaştırır.

Kombi ve termosifonda kullanım

Termosifonunuz soğuk su giriş hattına, boru ile aynı çapta Rivermag kullanarak; cihazınızın kullanım ve bakım ömrünü uzatabilirsiniz. Rivermag ‘ten geçen kireç tanecikleri , tutunma özelliğini kaybettikleri için , makineaksamına yapışamazlar ve sistemi terk ederler. Su durağan halde iken , termosifonunuzun ısı üretim haznesinde , kireç tanecikleri haznenin dibine çöker ve bir sonraki su girişinde sistemden atılır. Kombilerde ; soğuk su girişine uygulayacağınız Rivermag, kombinizin kullanım suyu hattını koruyacaktır. Kapalı devre olan radyatör hattını korumak için ise; bir başka Rivermag kullanılmalıdır.  Radyatör hattına takılacak olan Rivermag, dönüş hattına ve pislik tutucunun sonrasına monte edilmelidir.