Kat Tipi Boylerler

Kat Tipi Boylerler

Kat Tipi Boyler Nedir ?

Kat tipi boyler, kalorifer sistemi olan dairelerde ve binalarda banyolardaki radyatörün yerine monte edilen, hem radyatör gibi banyonun ısınmasını sağlayan, hem de kalorifer çalıştığı sürece sıcak su ihtiyacını karşılayan bir çeşit radyatördür.

Nasıl Çalışır ?

Kalorifer sistemi devredeyken kaloriferden gelen sıcak su, boylerdeki ısıtma haznesinde dolaşır ve bu dolaşım esnasında ana depodaki suyu ısıtır. Böylece hem banyo ortamı, hemde depodaki kullanım suyu ısınır. Bu süreçte hiçbir zaman kullanım suyu ile kalorifer tesisat suyu birbirine karışmaz.

Boylerpan

60 It su kapasitesi olup, kalorifer sistemi devrede olduğu sürece sıcak su teminin de bulunur. Ürün galvanizli malzemeden üretilmektedir.

Boyler

70 ve 100 It su kapasitesi olup, kalorifer sistemi devrede olduğu sürece sıcak su üretir. Isı yalıtımı cam yünü ile yapılmıştır. Galvanizli malzemeden imal edilmiştir. Tankın dış kaplaması DKP Sac olup elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır.

Termoboyler

Termoboyler, hijyenik sıcak kulla-nım suyu sağlamak için üretilmiştir. Isıtma isteğe bağlı,elektrikli 2 kW rezistans veya serpantin ile yapılmaktadır. Bu sayede sıcak su temininde kesintisiz konfor sağla-mak mümkündür. Termoboyler içerisinde homojen bir sıcaklık dağılımı sağlamak için boyler içindeki serpantin deponun en alt noktasına kadar inmektedir. Termoboyler de ısı kayıplarını minimuma indirmek için monoblok poliüretan yalıtım kullanılmaktadır. Su ile temas eden yüzeyler çift kat titanyum katkılı emaye kaplana-rak hijyenik bir kullanım sağlanmıştır. Dış gövde elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. Ürün duvara monte edilebilmektedir.